W tym roku spółka Activ Investment w Krakowie realizuje, aż 4 nowe inwestycje: Banacha II, Wodna 34, Wodna II oraz Staw Płaszowski. To zdecydowanie dobry rok dla Activ, który w budowie ma obecnie 386 nowych mieszkań, z czego 115 jest jeszcze w sprzedaży. Kraków niezmiennie należy do jednych z najlepszych rynków nieruchomości w Polsce i choć o nowe atrakcyjne działki jest coraz trudniej, wciąż można kupić mieszkania w dobrych lokalizacjach.

– Mimo specyficznej sytuacji na rynku nieruchomości, mieszkania wciąż sprzedają się na etapie przysłowiowej „dziury w ziemi” – mówi Monika Kudełko, Dyrektor ds. Strategii i Komunikacji Marketingowej w firmie Activ Investment. Obecna sytuacja rynkowa jak również to, co dzieje się za naszą wschodnia granicą sprawiła, że klienci wolniej podejmują decyzje zakupowe, niemniej jednak sprzedaż w naszej firmie utrzymuje się na niezmiennie dobrym poziomie – dodaje.

MODNA GÓRKA NARODOWA
– W 2015 roku kupiliśmy pierwszą działkę przy ul. Banacha w Krakowie. W ramach realizowanej przez nas inwestycji powstały 3 budynki mieszkalne. Poza naszą budową nie było tam praktycznie nic. Za wyjątkiem domów jednorodzinnych oraz niezagospodarowanych pól, nie można było tam dostrzec żadnych nowych lub realizowanych inwestycji. Rejon ul. Banacha na przestrzeni zaledwie paru lat zmienił się nie do poznania w naprawdę atrakcyjną okolicę. Szutrowa droga zmieniła się w asfaltową ulicę z chodnikami i latarniami, pojawili się nowi deweloperzy, potwierdzono plany realizacji nowej linii tramwajowej do Górki Narodowej oraz modernizację Al. 29 Listopada. Activ Investment nabył tam jedną z najbardziej atrakcyjnych oraz widokowych działek i w 2021 roku rozpoczął realizację inwestycji Banacha II.

BANACHA II

W ramach inwestycji powstają 2 ośmiopiętrowe budynki. Budynek B1 z 116 mieszkaniami jest już praktycznie sprzedany. W budynku B2 znajduje się 115 lokali mieszkalnych, z czego w sprzedaży dostępnych jest jedynie 60. Największą popularnością cieszą się mieszkania na wyższych kondygnacjach, ponieważ niewiele jest w Krakowie inwestycji, które mogą zaoferować widok z okna na piękną panoramę Krakowa.

– Każdego miesiąca z oferty mieszkań ubywa od 15 do nawet 20 mieszkań. Z pełną świadomością możemy stwierdzić, że jest to jedna z najlepiej sprzedających się inwestycji w ostatnich latach.

BLISKO STAWU PŁASZOWSKIEGO
Po drugiej stronie Krakowa w dzielnicy Płaszów powstają 3 budynki mieszkalne. Nie jest to jedna inwestycja, a 3 odrębne projekty: Wodna 34, Wodna II oraz Staw Płaszowski. Wszystkie budynki są w położone pomiędzy Stawem Płaszowskim a Zalewem Bagry. Taka lokalizacja, zapewnia dostęp do atrakcyjnych zielonych terenów Krakowa oraz gwarantuje dobry dostęp do centrum miasta. W odległości 4-6 min. spacerem znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe, natomiast dojazd samochodem do centrum miasta nie zajmie więcej niż 10 minut.

– Mocno zaawansowane w budowie Wodna 34 oraz Wodna II są praktycznie sprzedane. W inwestycji Wodna 34 pozostała w ofercie sprzedaży ostatnie kawalerki a inwestycji Wodna II ostatnie mieszkanie 4 pokojowe. Inwestycja Staw Płaszowski została wprowadzona do sprzedaży 2 miesiące temu i mimo, że jest jeszcze na dosyć wczesnym etapie budowy to zainteresowanie jest równie duże jak w przypadku poprzednich projektów. To nasz ostatni budynek realizowany w rejonie Stawu Płaszowskiego, więc każdy kto chciałby zamieszkać w tym rejonie powinien się pospieszyć, ponieważ mieszkań ubywa z każdym miesiącem.


Zakończenie budowy wszystkich budynków zaplanowane jest w na przełomie 2022/2023 roku, ale to nie koniec naszych inwestycji w Krakowie – komentuje Monika Kudełko. Cały czas poszukujemy nowych działek i z pewnością niebawem zaprezentujemy nowy projekt w równie dobrej lokalizacjo co nasze obecnie realizowane inwestycje.