Jeśli zastanawiasz się gdzie zamieszkać w Gliwicach, z pewnością zainteresuje Cię nasza inwestycja - Osiedle Area Park. To miejsce, które oferuje wiele korzyści dla rodzin i młodych dorosłych.

Dlaczego warto zamieszkać na Osiedlu Are Park?

O nowym osiedlu w Gliwicach

W ramach Osiedla Area Park planowane jest wybudowanie pięciu budynków mieszkalnych, które zostaną otoczone zielenią oraz przestronnymi obszarami wspólnymi. Pierwszy etap realizacji projektu, obejmuje: Budynek A, który będzie składał się z 20 mieszkań oraz Budynek B z 16 mieszkaniami. Prace budowlane są już w toku!

Lokalizacja

Lokalizacja Osiedla Area Park jest dużą zaletą tego osiedla. Znajduje się ono przy ulicy Dolnej, która łączy się bezpośrednio z ulicą Kujawską i jest doskonale skomunikowane z centrum miasta. Przystanek autobusowy jest oddalony zaledwie o 1 minutę spacerem od osiedla. Dla kierowców, dostęp do DTŚ zajmuje zaledwie 1 minutę, a autostrada A4 (węzeł Gliwice-Sośnica) jest osiągalna w 5 minut, co ułatwia podróże zarówno w kierunku Katowic, jak i Wrocławia.

Jakie są inne zalety osiedla Area Park?

  1. Bezkołowy ruch wewnątrz osiedla: Osiedle Area Park znajduje się w spokojnej i bezpiecznej okolicy, a wewnątrz osiedla obowiązuje ruch bezkołowy, co oznacza, że dzieci mogą swobodnie korzystać z terenów wspólnych bez obawy o przejeżdżające samochody.
  2. Bliskość placówek oświatowych: Osiedle jest położone w bliskiej odległości od Szkoły Podstawowej nr 11 oraz Politechniki Śląskiej, co sprawia, że jest to wygodne miejsce dla uczniów i studentów.
  3. Atrakcyjne tereny rekreacyjne: Na terenie osiedla zaplanowano przestronny plac zabaw dla dzieci oraz liczne zielone części wspólne z 27 drzewami, dekoracyjnymi krzewami i roślinami, co tworzy atrakcyjne otoczenie, idealne do spędzania czasu na świeżym powietrzu. To doskonałe nowe osiedle w Gliwicach, które oferuje wiele możliwości rekreacji.
  4. Dostęp do komunikacji miejskiej: Osiedle Area Park posiada dogodne połączenia autobusowe, co ułatwia poruszanie się po mieście, co jest ważne dla tych, którzy szukają mieszkań w Gliwicach z dobrym dostępem do transportu publicznego.
  5. Bliskość sklepów i centrów handlowych: W okolicy znajdują się supermarkety LIDL i Biedronka oraz centrum handlowe Europa Centralna, co ułatwi codzienne zakupy mieszkańcom nowego Osiedla Area Park w Gliwicach.
  6. Dostępność opieki zdrowotnej: W sytuacjach nagłych dostępność placówek medycznych w pobliżu miejsca zamieszkania jest niezwykle ważna. Przychodnia "Przychodnia Bracka Sośnica" jest oddalona o niespełna 1 kilometr od Osiedla Area Park, co stanowi ważny atut dla tych, którzy poszukują mieszkań w Gliwicach z dogodnym dostępem do opieki zdrowotnej.
  7. Energooszczędność i ekologia: Osiedle Area Park to osiedle przyjazne dla środowiska, które dba o portfele swoich mieszkańców. Dzięki zastosowaniu paneli fotowoltaicznych, mieszkańcy mogą cieszyć się niższymi opłatami za energię, co jest ważne dla tych, którzy szukają mieszkań w Gliwicach z ekologicznymi rozwiązaniami.
  8. Dostępność parkingu: Osiedle Area Park oferuje aż 2 przestronne parkingi. Jeden z parkingów jest przeznaczony dla mieszkańców budynków ABC, a drugi dla mieszkańców budynków CiD. Co więcej, istnieje opcja instalacji ładowarek do samochodów elektrycznych, co stanowi dodatkowy atut dla mieszkańców.
  9. Przystępne ceny nieruchomości: Na osiedlu Area Park dostępne są mieszkania w atrakcyjnych cenach, rozpoczynając od 7250 zł za metr kwadratowy. Co istotne, większość z tych mieszkań spełnia kryteria rządowego programu "Bezpieczny Kredyt 2%", co oznacza dodatkowe korzyści finansowe dla przyszłych nabywców.

Osiedle Area Park to wyjątkowe nowe osiedle w Gliwicach, które oferuje nowoczesne mieszkania dla rodzin i młodych dorosłych. Jeśli zainteresowała Cię ta inwestycja i szukasz odpowiedzi na pytanie "Gdzie zamieszkać w Gliwicach?", zapraszamy do kontaktu, aby dowiedzieć się więcej. To idealne miejsce na mieszkanie w Gliwicach!

Zadzwoń do nas: 32 745 31 67


Zastanawiasz się gdzie zamieszkać w Gliwicach? Poznaj nowe osiedle Area Park!

Sprawdź stronę inwestycji i zobacz dostępne mieszkania >>