Niezależnie od zapowiadanego rządowego programu „Mieszkanie Plus”, już trzeci rok z rzędu trwa hossa na katowickim rynku deweloperskim. Klienci potrafią wykupić nawet 75 proc. mieszkań w miejscu, gdzie wciąż rośnie trawa i nie ma jeszcze nawet przysłowiowej „dziury w ziemi”.

OSTATNI WIEŻOWIEC W SĄSIEDZTWIE PARKU ŚLĄSKIEGO

Najlepszym przykładem jest inwestycja „Cztery Wieże” realizowana przez Activ Investment przy ul. Chorzowskiej w Katowicach. Prawie 80% mieszkań z Wieży D, będącej ostatnim etapem inwestycji, sprzedano jeszcze przed rozpoczęciem budowy.

– Prace przy czwartej Wieży rozpoczniemy najprawdopodobniej za kilka dni – zdradza Adam Dymara, koordynator budowy ze strony inwestora.

Tymczasem dział handlowy Activ Investment zdradza, że oferta dostępnych lokali kurczy się błyskawicznie.

– W Wieży D pozostały nam w sprzedaży 34 mieszkania z 142, jakie tam docelowo zaplanowano -mówi Monika Wilk, dyrektor sprzedaży w katowickim oddziale Activ.

– Cztery Wieże to inwestycja zlokalizowana w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Śląskiego, zaledwie 2,5 km od centrum. Lokalizacja w połączeniu z atrakcyjną ceną od 4600 zł/m ² zapewne odegrały dużą rolę w sukcesie sprzedaży – dodaje Pani Monika.

Szukający mieszkania w Katowicach, zwłaszcza Ci zainteresowani Czterema Wieżami powinni się spieszyć. Mieszkań w ofercie pozostało niewiele a deweloper nie planuje już kolejnych etapów inwestycji.

BOGUCICE NIE POZOSTAJĄ W TYLE

Nieco inaczej sytuacja wygląda w północnej części Katowic, a dokładnie na Bogucicach, gdzie Activ Investment realizuje swoją drugą w Katowicach inwestycję przy ul. Karoliny. W ramach osiedla powstanie 5 kameralnych budynków mieszkalnych.

– Mimo, iż chętnych na zamieszkanie w Bogucicach jest coraz więcej, północny rejon Katowic nie jest zbyt popularny wśród deweloperów. Za wyjątkiem Osiedla Karoliny szanse na zamieszkanie w nowoczesnym budownictwie na zamkniętym osiedlu są znikome, niemniej jednak katowiczanie docenili inwestycję a zainteresowanie mieszkaniami przerosło nasze oczekiwania. – komentują przedstawiciele Activ.

– Sto procent mieszkań w pierwszym budynku zostało sprzedanych przed zakończeniem budowy. Budowa drugiego rozpoczęła się pod koniec 2016 roku i jest obecnie na etapie pierwszego piętra. W ofercie zaledwie 18 mieszkań w cenach od 4550 zł/m².

DOBRE CZASY DLA DEWELOPERÓW

Activ Investment nie jest jedynym deweloperem, który buduje w Katowicach i odnosi sukcesy sprzedażowe. Wiele konkurencyjnych firm na Śląsku również sprzedaje na razie „wirtualne” mieszkania, bo termin przekazania budynku przewidziany jest na 2018 a nawet 2019 rok.

– Mamy dobry okres w gospodarce, stosunkowo niskie bezrobocie, banki chętnie udzielają kredytów i mimo wymaganego wkładu własnego przy pożyczce wielu ludzi decyduje się na zakup własnego, nowoczesnego apartamentu. Poza tym banki dają odsetki na lokatach rzędu 1,2 proc. rocznie, więc mnóstwo osób swoje oszczędności woli zainwestować w nieruchomości, jeżeli wynajęte mieszkanie zwróci się po kilku-kilkunastu latach a potem jedynie będzie generować spore zyski – tłumaczy Monika Kudełko z działu marketingu Activ Investment.


Szukasz mieszkania od dewelopera w atrakcyjnych lokalizacjach?
Sprawdź ofertę dewelopera Activ Investment.