Deweloper Activ Investment, który obecnie realizuje nowe osiedle ŚwiatoVida przy ul. Pałuków na Białołęce w Warszawie, przenosi siedem dużych, dorodnych drzew w bezpieczne miejsce.

Activ Investment, deweloper realizujący nowe osiedle ŚwiatoVida przy ul. Pałuków na Białołęce, podjął się wyjątkowego działania na rzecz ochrony środowiska. Zamiast wycinać siedem dużych, dorodnych drzew, które stanowiły barierę dla planów budowlanych, postanowił przenieść je w bezpieczne miejsce.

ŚwiatoVida to pierwsza inwestycja dewelopera Activ Investment w Warszawie. Firma jest znana głównie w południowej Polsce, gdzie od 27 lat realizuje inwestycje w Krakowie, Katowicach czy Wrocławiu.

Drzewa w bezpiecznym miejscu

- Drzewa zostały przeniesione ok 200-300 metrów dalej, gdzie znajdują się w bezpiecznym i odpowiednio przygotowanym środowisku, aby móc rozwijać się dalej. Ta decyzja nie tylko stanowi dla nas obowiązek, ale także manifestuje naszą troskę o środowisko naturalne – komentuje Monika Kudełko, dyrektor ds. komunikacji i strategii marketingowej.

- Wierzymy, że nasza inwestycja ŚwiatoVida stanie się nie tylko nowym miejscem do życia i pracy, ale także przykładem harmonijnej współpracy z naturą. Dziękujemy wszystkim za wsparcie i zaangażowanie w ten proces. Już niedługo będziemy mogli podzielić się z Państwem kolejnymi osiągnięciami w ramach projektu ŚwiatoVida – dodaje.

W ramach inwestycji ŚwiatoVida powstaną dwa budynki, w których łącznie znajdzie się 311 mieszkań oraz 33 lokale usługowe, zapewniające infrastrukturę sprzyjającą komfortowemu życiu. Realizacja nowoczesnego kompleksu, składającego się z ośmiu pięter, będzie przebiegała etapami, a budowa pierwszego z nich właśnie się rozpoczęła.