Ekologia i społeczeństwo

W Activ rozumiemy zrównoważony rozwój jako proces przemian korzystnych zarówno dla społeczeństwa jak i środowiska

Wdrażamy zrównoważone i innowacyjne rozwiązania w realizacji naszych projektów

Dbamy o zrównoważone i innowacyjne rozwiązania w realizacji swoich projektów.

Dążenie do tworzenia osiedli mieszkaniowych, które przynoszą zarówno wartość ekonomiczną jak również społeczną i środowiskową jest bardzo ważne dla zapewnienia trwałego i zrównoważonego rozwoju społeczności oraz ochrony środowiska.

Czynniki środowiskowe, społeczna odpowiedzialność i ład korporacyjny (ESG) to kluczowe czynniki, które wpływają na projektowanie naszych inwestycji .

Budujemy odpowiedzialnie

Naszym priorytetem jest tworzenie zdrowych, funkcjonalnych i wygodnych przestrzeni, które przynoszą korzyści środowisku i społeczności. 

Czynniki środowiskowe, które sa dla nas szczególnie ważne obejmują aspekty takie jak redukcja emisji gazów cieplarnianych, ochrona bioróżnorodności, zrównoważone wykorzystanie zasobów naturalnych i minimalizacja wpływu na środowisko naturalne. 

Projektowanie osiedli mieszkalnych, które uwzględniają te czynniki, może przynieść wiele korzyści dla środowiska naturalnego, takich jak poprawa jakości powietrza, a także redukcja odpadów i zużycia energii.

Rozwijamy infrastrukturę

Zależy nam na komforcie życia mieszkańców naszych inwestycji, dlatego na parterach budynków projektujemy lokale usługowo - handlowe, które przyczyniają się do rozwoju infrastruktury okolicy.

Zapewniamy wygodną komunikacje mieszkańcom

Jednym z głównych czynników przy wyborze lokalizacji naszych inwestycji jest dostęp do komunikacji miejskiej, do którego dojście nie może zajmować więcej niż kilkanascie minut.

Tworzymy miejsca rekreacji i odpoczynku

Chcemy by nasze osiedla były przyjazne mieszkańcom. Zwracamy uwagę na to by części wspólne były zielone i przyjemne, obfitowały w zieleń oraz elementy małej architektury.

Place zabaw dla najmłodszych

Osiedla są projektowane także z myślą o najmłodszych, którzy mają do dyspozycji swoje miejsca zabawy i rekreacji.

Z myślą o osobach niepełnosprawnych

W każdej inwestcyji znajduje się przynajmniej jedno mieszkanie oraz miejsce parkingowe przystosowane dla osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim 

Rozwijamy infrastrukture drogową

Zamieniamy drogi szutrowe, małe uliczki bez chodnika prowadzące do naszych inwestycji w bezpieczne, komfortowe ulice z oświetleniem oraz chodnikami.

Activ dla planety

Na początku 2022 roku postanowiliśmy podjąć współpracę z organizacją One Tree Planted. Jest to ekologiczna organizacja charytatywna non-profit zajmująca się sadzeniem drzew w krajach na całym świecie. Ich celem jest przywracanie lasów, tworzenie siedlisk dla bioróżnorodności i wywieranie pozytywnego wpływu społecznego na całym świecie.

Jako deweloper realizujący inwestycje deweloperskie wiemy, jak ważna jest dbałość o środowisko i zachowanie równowagi między budową mieszkań dla ludzi a dbaniem o przyrodę. Postanowiliśmy więc wpłacić 5 dolarów na sadzenie drzew, za każde wybudowane mieszkanie, by pomóc chronić chronić środowisko i wspierać odbudowę lasów na świecie.

W 2022 roku wybudowaliśmy i przekazaliśmy klucze do 187 mieszkań w Polsce. Podsumowując, w tym roku na cel sadzenia drzew przekazujemy 935$ (4,083 zł).

Nasza strona: www.forest-fundraiser.raisely.com/activinvestment

Budujemy dla funduszy inwestycyjnych w standardzie BREEAM

Mamy doświadczenie w pracy z funduszami inwestycyjnymi.
Obecnie realizujemy unikalny projekt dla Zeitgeist Asset Management (firmy specjalizującej się w usługach deweloperskich i zarządzaniu aktywami dla inwestorów prywatnych i instytucjonalnych).

W ramach projektu przy ul. Racławickeij w Krakowie powstanie budynek, w którym znajdą się apartamenty serwisowane wynajmowane na krótki okres czasu, jak również lokale z przeznaczeniem zakwaterowania studentów. Zakończenie inwestycji planowane jest na pierwszy kwartał 2024 roku. Wówczas budynek zostanie przekazany spółce zależnej Zeitraum, która będzie operatorem. Projekt jest budowany w ramach certyfikacji BREEAM. Nasza firma trzyma się również zasad ESG.

Wieloletnie doświadczenie, wykwalifikowany zespół, know-how oraz znajomość rynku i potrzeb klientów sprawiają, że z entuzjazmem rozpoczynamy nowy rozdział w historii działalności firmy.

Społeczna odpowiedzialność to ważny aspekt, który powinien być brany pod uwagę przy projektowaniu osiedli mieszkaniowych

Thomas Podstawski
CEO, Activ Investment

Należymy do:

Materiały zamieszczone na stronie internetowej ACTIV Investment mają charakter poglądowy, a przedmiot zobowiązania dewelopera wynika z umowy stron i zatwierdzonej przez właściwy organ dokumentacji projektowej oraz innych dokumentów tj. prospektu informacyjnego oraz standardu wykonania inwestycji, a także umów zawartych przez strony. Roślinność, umeblowanie oraz wyposażenie stanowią tylko element aranżacji. Kolorystyka przedstawionych materiałów wynika z dokumentacji wykonawczej (np. według skali RAL), zaś wygląd wizualizacji uzależniony jest od ustawień sprzętu komputerowego i monitora. Planowany obraz inwestycji wynika z dokumentacji wykonawczej.