Czy marzysz o posiadaniu swojego własnego mieszkania lub domu, ale zastanawiasz się, czy dasz sobie finansowo radę? Od 3 lipca 2023 roku dostępny jest rządowy program o nazwie Bezpieczny Kredyt 2%, który może pomóc Ci zrealizować marzenia o posiadaniu własnego M. Warto bliżej przyjrzeć się temu programowi i zrozumieć, dlaczego może to być korzystne rozwiązanie.

Kto może skorzystać z programu Bezpieczny Kredyt 2%?

W programie mogą uczestniczyć osoby, które nie przekroczyły 45. roku życia i nie posiadają własnego mieszkania. Jeśli o kredyt aplikuje małżeństwo, wystarczy, że jedna z osób spełnia te warunki. Innymi słowy, jeśli jesteście małżeństwem i jedno z was nie ma jeszcze 45 lat i nie ma nieruchomości na własność, macie możliwość wspólnego korzystania z programu.

Ile wynosi maksymalna wysokość Bezpiecznego Kredytu 2%?

W ramach programu można uzyskać kredyt hipoteczny o wartości do 500 000 zł. Jeśli jednak ubiegają się o niego małżeństwa lub rodziny z dzieckiem, maksymalna kwota kredytu wzrasta do 600 000 zł. To szansa na znacznie wyższy potencjał inwestycji w wasze własne mieszkanie lub dom.

Jakie nieruchomości można kupić w ramach programu?

To dobre pytanie, bo odpowiedź jest prosta - w Kredycie 2% można kupić zarówno mieszkanie, jak i dom. Nie ma znaczenia, czy nieruchomość pochodzi z rynku pierwotnego, czy jest to zakup nieruchomości na rynku wtórnym. To oznacza, że masz szeroki wybór i możesz szukać nieruchomości, która najlepiej pasuje do twoich potrzeb.

Dopłata do kredytu - co to oznacza?

Głównym celem tego programu kredytowego jest zapewnienie beneficjentom preferencyjnych warunków spłaty zadłużenia. O co dokładnie chodzi? Dopłata obejmuje różnicę między stałą stopą procentową a gwarantowanym oprocentowaniem na poziomie 2%. W praktyce oznacza to, że przez pierwsze 10 lat spłaty kredytu beneficjenci programu płacą niższe niż standardowe stopy procentowe raty kredytowe.

Czy program jest dla osób, które chcą wynajmować nieruchomość?

Niestety, program jest dostępny tylko dla tych, którzy chcą kupić nieruchomość na własne potrzeby. Nie jest możliwe skorzystanie z niego w celu zakupu nieruchomości na wynajem.

W jakich bankach można skorzystać z Bezpiecznego Kredytu 2%?

Warto zdawać sobie sprawę, że nie wszystkie banki natychmiast wprowadziły ten nowy produkt na rynek. Niektóre z nich dołączą do programu później, ale już teraz istnieje możliwość skorzystania z Bezpiecznego Kredytu 2% w wybranych instytucjach finansowych. Według informacji dostępnych na stronie BGK, oto lista banków, które oferują ten kredyt w momencie jego wprowadzenia:

 1. Alior Bank S.A.
 2. Bank BPS i Banki Spółdzielcze Zrzeszenia BPS
 3. Bank Ochrony Środowiska
 4. Bank PEKAO S.A.
 5. Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Krakowie
 6. Bank Spółdzielczy w Brodnicy
 7. Krakowski Bank Spółdzielczy w Krakowie
 8. mBank
 9. PKO Bank Polski S.A.
 10. SGB-Bank S.A.
 11. VeloBank S.A.

Spłata kredytu po 10 latach - co się zmienia?

Po upływie dekady spłacania kredytu po korzystnym oprocentowaniu wynoszącym 2%, raty mogą ulec zwiększeniu. To, ile wyniosą nowe raty, zależy od różnych czynników, takich jak aktualne stopy procentowe oraz suma kapitału, którą już spłaciłeś. Warto być przygotowanym na tę ewentualność i rozważyć możliwość wydłużenia okresu spłaty, jeśli to konieczne.

Czy można skorzystać z programu Bezpieczny Kredyt 2% bez wkładu własnego?

Tak, jeśli nie masz środków na wkład własny, możesz łączyć program Bezpieczny Kredyt 2% z programem "Mieszkanie bez wkładu własnego". To oznacza, że brak własnego kapitału nie jest przeszkodą, aby skorzystać z kredytu hipotecznego na korzystnych warunkach.


Szukasz mieszkania od dewelopera w atrakcyjnych lokalizacjach?
Sprawdź ofertę dewelopera Activ Investment.