Decyzja o zakupie mieszkania to jedna z najważniejszych etapów w życiu każdej rodziny. To moment, w którym musimy dokładnie rozważyć nasze potrzeby i oczekiwania, aby znaleźć idealne miejsce do życia. W dzisiejszym artykule skupimy się na poszukiwaniach mieszkania, które spełni wszystkie wymagania rodziny.

Jakie cechy powinno posiadać to idealne mieszkanie? Na co zwracać uwagę, aby zapewnić komfort i bezpieczeństwo wszystkim jego mieszkańcom? Odpowiedzi na te pytania poznasz, czytając dalszą część naszego artykułu.

Osiedle dla rodziny - najważniejsze cechy:

Istnieje wiele cech, które można uznać za istotne w przypadku idealnego osiedla dla rodziny. Oto kilka kluczowych cech, które warto uwzględnić:

  1. Bezpieczeństwo
  2. Bliskość placówek oświatowych (przedszkoli, szkół)
  3. Atrakcyjne tereny rekreacyjne na terenie osiedla
  4. Dostęp do komunikacji miejskiej
  5. Bliskość sklepów spożywczych, centrów handlowych
  6. Dostęp do opieki zdrowotnej
  7. Energooszczędność i ekologia osiedla
  8. Dostępność parkingu
  9. Przystępne ceny nieruchomości

Area Park w Gliwicach- czy spełnia kryteria "osiedla dla rodziny"?

Jeśli szukasz mieszkania w Gliwicach, z pewnością zainteresuje Cię nasza inwestcyja!

1. Bezpieczeństwo

Osiedle Area Park stanowi doskonałe miejsce dla rodzin, bowiem zlokalizowane jest w spokojnej i bezpiecznej okolicy. Co więcej, jednym z jego wielkich atutów jest bezkołowy ruch wewnątrz osiedla. To oznacza, że rodzice mogą być pewni, iż ich dzieci mogą swobodnie korzystać z terenów wspólnych, placów zabaw i terenów zielonych, nie narażając się na niebezpieczeństwo wynikające z ruchu drogowego. Dla najmłodszych mieszkańców to idealne miejsce do biegania, jeżdżenia na rowerach i spędzania aktywnie czasu na świeżym powietrzu, a rodzice mogą cieszyć się spokojem, mając pewność, że ich dzieci są w bezpiecznym otoczeniu.

2. Bliskość placówek oświatowych

Jednym z kluczowych atutów Osiedla Area Park jest bliskość Szkoły Podstawowej nr 11, oddalonej jedynie o 500 m (7 minut spacerem). To pozwala dzieciom na wygodne i bezpieczne dotarcie do szkoły, eliminując konieczność długich i uciążliwych podróży. Ponadto, jest to również ogromny komfort dla rodziców, którzy mogą być spokojni, wiedząc, że ich dzieci uczęszczają do szkoły w pobliżu i mają łatwy dostęp do edukacji.

Również młodzi mieszkańcy Osiedla Area Park, wchodzący w okres dorosłości i decydujący się na podjęcie studiów, docenią tę lokalizację. Politechnika Śląska w Gliwicach jest oddalona zaledwie o 7 minut jazdy rowerem od osiedla. To szczególnie ważne dla studentów, którzy oczekują wygodnego miejsca do zamieszkania w bliskiej odległości od swojej uczelni.

3. Atrakcyjne tereny rekreacyjne na terenie osiedla:

Na terenie osiedla zaplanowano przestronny plac zabaw dla dzieci oraz atrakcyjne zielone części wspólne z 27 drzewami, dekoracyjnymi krzewami i roślinami. Te elementy tworzą atrakcyjne otoczenie, idealne do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Plac zabaw dostarczy radości najmłodszym mieszkańcom, a liczne drzewa zapewnią cień i naturalny urok. To przyjazne otoczenie stworzone z myślą o mieszkańcach osiedla, którzy będą mogli cieszyć się zielenią i rekreacją tuż przy swoim nowym domu.

4. Dostęp do komunikacji miejskiej

Osiedle Area Park posiada atrakcyjną lokalizację, która jest dogodna zarówno dla mieszkańców korzystających z własnych pojazdów, jak i dla tych, którzy preferują korzystanie z komunikacji publicznej. W odległości krótkiego 2-minutowego spaceru od osiedla Area Park znajduje się przystanek autobusowy obsługiwany przez linię 702. Dodatkowo, zaledwie 10 minut pieszo przy ulicy Pszczyńskiej dostępny jest kolejny przystanek obsługiwany przez linie: 32, 32N, 41, 71, 232, 669.

5. Bliskość sklepów spożywczych, centrów handlowych

W odległości 2 kilometrów znajdują się dwie doskonale zaopatrzone sieciowe placówki handlowe. Jednym z nich jest supermarket LIDL, do którego można szybko dotrzeć w zaledwie 4 minuty jazdy ulicą Pszczyńską. Dodatkowo, również supermarket Biedronka jest dostępny w odległości 4-minutowej jazdy samochodem. To istotne udogodnienie dla mieszkańców, którzy mogą wygodnie i sprawnie załatwić swoje codzienne zakupy. Ponadto, 6 minut jazdy samochodem (3 km) od osiedla znajduje się centrum handlowe Europa Centralna przy ul. Pszczyńskiej.

6. Dostęp do opieki zdrowotnej

W sytuacjach nagłych dostępność placówek medycznych w pobliżu miejsca zamieszkania jest niezwykle ważna. Przychodnia "Przychodnia Bracka Sośnica" jest oddalona o niespełna 1 kilometr od Osiedla Area Park. Łącznie w promieniu 2 kilometrów można znaleźć aż 5 różnych placówek medycznych.

7. Energooszczędność i ekologia

Osiedle Area Park to osiedle przyjazne dla środowiska, które dba o portfele swoich mieszkańców. Dzięki zastosowaniu paneli fotowoltaicznych, mieszkańcy mogą cieszyć się niższymi opłatami za energię. Zielona energia wykorzystywana jest do oświetlenia korytarzy, schodów oraz zasilania wind, co przekłada się na realne oszczędności w budżecie każdego mieszkańca.

8. Dostępność parkingu

Osiedle Area Park oferuje aż 2 przestronne parkingi. Jeden z nich jest przeznaczony dla mieszkańców budynków ABC, a drugi dla mieszkańców budynków CiD. Co więcej, istnieje opcja instalacji ładowarek do samochodów elektrycznych, co stanowi dodatkowy atut dla mieszkańców.

9. Przystępne ceny nieruchomości

Na osiedlu Area Park dostępne są mieszkania w atrakcyjnych cenach, rozpoczynając od 7250 zł za metr kwadratowy. Co istotne, większość z tych mieszkań spełnia kryteria rządowego programu "Bezpieczny Kredyt 2%", co oznacza dodatkowe korzyści finansowe dla przyszłych nabywców.

Osiedle Area Park to wyjątkowe osiedle oferujące nowoczesne mieszkania w Gliwicach dla rodzin. Jeśli zainteresowała Cię ta inwestycja, zapraszamy do kontaktu.


Szukasz mieszkania w Gliwicach?

Sprawdź ofertę dewelopera Activ Investment.

Zadzwoń do nas: 32 745 31 67