Lamelki ścienne, znane również jako lamele, listwy ścienne lub deski ścienne, to popularne rozwiązanie dekoracyjne, które może dodać stylu i szyku do Twojego wnętrza. Oto kilka sposobów, jak możesz wykorzystać lamele ścienne w swojej przestrzeni:

Akcenty ścienne - Montaż lameli na ścianie to najpopularniejsze rozwiązanie. Zwykle zdobi się nimi fragment lub całą ścianę, np. tą na której jest telewizor lub sofa. Pamiętaj, że lamele niekoniecznie muszą być w kolorze drewna. Równie popularne są lamele malowane na biało lub czarno.

Sufit- ciekawym rozwiązaniem jest montaż lameli na suficie. Większe i szersze lamele mogą wnieść do pomieszczenia rustykalny klimat, mniejsze natomiast nowoczesny styl.

Lamele á la ścianka - Lamele ścienne mogą być używane do stworzenia ścianek oddzielających pomieszczenia. Jeśli mamy salon z aneksem kuchennym, lamele mogą być pomocne w subtelnym wydzieleniu strefy kuchennej i wypoczynkowej.

Balustrady - Wykorzystanie lameli ściennych jest bardziej wszechstronne niż myślisz. Można je wykorzystać zamiast balustrady. W nowoczesny i praktyczny sposób zabezpieczysz schody oraz nadasz im oryginalnego charakteru.

Meble - Lamele ścienne mogą być wykorzystane do tworzenia mebli. Mogą być stosowane np. jako elementy drzwi szaf lub RTV-ek.

W jakich wnętrzach sprawdzą się lamele?

Lamele ścienne to bardzo wszechstronny i modny element dekoracyjny, który może być stosowany w każdym pomieszczeniu. Oto kilka przykładów, w których lamele ścienne mogą wyglądać szczególnie atrakcyjnie:

W salonie - Lamele ścienne mogą stać się ciekawym elementem dekoracyjnym w salonie. Dają przytulny i ciepły klimat oraz łagodzą surowe wnętrza z betonowymi ścianami czy podłogami.

W sypialni - Lamele ścienne w sypialni mogą dodać elegancji i stylu. Można je zastosować jako tło dla łóżka. Efekt możemy wzmocnić dobierając do nich odpowiednie oświetlenie.

W biurze - Lamele ścienne mogą być również świetnym rozwiązaniem dla biur. Mogą stworzyć akustyczne ściany, oddzielając strefy pracy od innych obszarów biura.

W kuchni - Lamele ścienne w kuchni mogą dodać stylu i elegancji. Można je zastosować jako tło do blatu kuchennego, tworząc efektowną ścianę.

W łazience - Lamele ścienne są również wspaniałym rozwiązaniem do łazienki. Dobrze będą się prezentować dając tło lustrom lub szafkom.

Wniosek jest taki, że lamele ścienne są bardzo uniwersalnym elementem dekoracyjnym, który można zastosować w wielu różnych typach wnętrz. Warto zastanowić się, jakie efekty chcesz uzyskać i gdzie chcesz zamontować lamele ścienne, aby stworzyć niepowtarzalny wystrój swojego mieszkania lub domu.

Co jest potrzebne co montażu lameli ściennych?

Aby zamontować lamele ścienne, będziesz potrzebował kilku podstawowych narzędzi i materiałów:

  1. Lamele ścienne - Najważniejszym elementem są same deski lub listwy ścienne. Możesz je kupić w sklepie budowlanym lub w Internecie. Upewnij się, że wybierasz odpowiednią ilość materiału na pokrycie powierzchni, którą chcesz udekorować.
  2. Narzędzia do pomiarów - Przygotuj miarkę lub taśmę mierniczą, aby zmierzyć dokładnie wymiary powierzchni, na której będziesz instalować lamele ścienne.
  3. Narzędzia do cięcia - Aby przyciąć lamele ścienne do odpowiedniego rozmiaru, będziesz potrzebować pilarki lub piły do drewna. Upewnij się, że masz odpowiednie narzędzia do cięcia danego materiału.
  4. Klej lub śruby - W zależności od sposobu, w jaki zamierzasz zamocować lamele ścienne, będziesz potrzebował kleju lub śrub. Jeśli korzystasz z kleju, wybierz klej do drewna. Jeśli korzystasz ze śrub, upewnij się, że są one odpowiednie do danego rodzaju materiału.
  5. Wkrętarka lub wiertarka - Jeśli korzystasz ze śrub, będziesz potrzebował wkrętarki lub wiertarki, aby wiercić otwory do zamocowania śrub.
  6. Poziomica i linijka- Aby upewnić się, że lamele ścienne są równo zamocowane, użyj poziomicy i linii.
  7. Szpachla i farba - Po zamontowaniu lamele ścienne, możesz zauważyć, że istnieją niewielkie szczeliny między nimi. Aby zamaskować te szczeliny, użyj szpachli i pomaluj lamele farbą, która pasuje do koloru ściany.

Przed rozpoczęciem instalacji upewnij się, że masz odpowiednie narzędzia i materiały, a także przeczytaj instrukcje producenta, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat procesu instalacji.


Szukasz mieszkania od dewelopera w atrakcyjnych lokalizacjach?
Sprawdź ofertę dewelopera Activ Investment.