Dlaczego kupić mieszkanie w tym roku?

Czy watro kupić mieszkanie w tym roku? W styczniu rozpoczęto budowę blisko 20 proc. mniej mieszkań niż przed rokiem. Także pozwoleń na budowę wydano o 34% mniej niż w analogicznym okresie 2022 roku. Czy czeka nas deficyt mieszkań? Czy wpłynie to na ceny mieszkań? Jest to prawdopodobne. Mniej mieszkań na rynku i nakładający się na to rządowy program „Bezpieczny Kredyt 2%”, który z pewnością zaprocentuje wzmożonym popytem na mieszkania może sprawić, że niebawem wybór mieszkań będzie mocno ograniczony.

Bezpieczny Kredyt 2% od 3 lipca

Dla kogo?
Preferencyjny kredyt z dopłatą (kredyt na 2%), będzie mogła uzyskać osoba do 45. roku życia, która nie ma i nie miała mieszkania, domu ani spółdzielczego prawa do lokalu lub domu. W przypadku małżeństwa lub rodziców co najmniej jednego wspólnego dziecka, warunek wieku spełnić będzie musiało przynajmniej jedno z nich. Dopłata będzie przysługiwała przez 10 lat.*

Wysokość kredytu
Maksymalna wysokość kredytu, który może uzyskać jedna osoba, wynosi 500 tys. zł. W przypadku małżeństwa lub rodziców z dzieckiem maksymalna kwota kredytu to 600 tys. zł.

Wybierz mieszkanie w Area Park i poczekaj na kredyt 2% z rządową dopłatą

Wybierz wymarzone mieszkanie w inwestycji Area Park. Podpisz umowę deweloperską wpłacając pierwszą ratę ceny mieszkania z gwarantowanym zwrotem środków w przypadku odstąpienia od umowy (z powodu nieuzyskania kredytu).

Damy Ci czas na sprawdzenie zdolności kredytowej oraz możliwości uzyskania rządowego wsparcia. Jeśli okaże się, że wystąpiły problemy z finansowaniem, będziesz mieć prawo do odstąpienia od umowy bez kar umownych.

Sprawdź dostępne mieszkania w inwestycji Area Park!

*źródło: https://www.gov.pl/