Bardzo dobra wiadomość dla przyszłych mieszkańców inwestycji przy ul. Wodnej w Krakowie!

"W przyszłym tygodniu teren nad Stawem Płaszowskim zostanie ogrodzony i rozpoczną się prace związane z jego zagospodarowaniem – zapowiada Zarząd Zieleni Miejskiej.

To realizacja projektu budżetu obywatelskiego „Kocham Staw Płaszowski”, który w 2020 roku wygrał w głosowaniu na projekty ogólnomiejskie. Jego celem była realizacja opracowanego jeszcze w 2017 roku projektu zagospodarowania terenu nad stawem.

W ubiegłym roku Zarząd Zieleni Miejskiej przeprowadził czyszczenie dna i linii brzegowej na fragmentach zbiornika. Teraz natomiast rozpoczynają się właściwe prace.

– Teren zostanie uporządkowany przy jednoczesnym podkreśleniu walorów krajobrazowych, tak aby umożliwić jak największy komfort jego użytkowania. W ramach inwestycji wykonane zostaną alejki piesze, posadzone zostaną drzewa i krzewy, powstaną tarasy widokowe – rekreacyjne, kierujące uwagę widza na krajobrazowe walory terenu – czytamy na Facebooku ZZM.

– To jest bardzo proprzyrodniczy projekt – komentuje Piotr Kempf, dyrektor ZZM. – Nowa ścieżka pozwoli niezależnie od pogody obejść tę część stawu, która jest własnością miasta. Poza tym są tam punkty przyrodnicze do obserwowania ptactwa i trochę małej architektury. Chcielibyśmy, żeby Staw Płaszowski nie przejął charakteru Bagrów. Bagry stały się miejscem wypoczynkowym, ruchliwym, zresztą również zgodnie z wolą mieszkańców wyrażoną w budżecie obywatelskim. Natomiast tutaj chodzi o to, żeby to było miejsce wyciszenia, z naciskiem na przyrodę – mówi.

Prace powinny się zakończyć jeszcze pod koniec tego roku."

Źródło: https://lovekrakow.pl/ 

Przejdź do strony z ofertą mieszkań : https://www.activ-investment.eu/mieszkania/staw_plaszowski-44