STWÓRZ ZIELONĄ OAZĘ W SWOIM MIESZKANIU

Rośliny mogą być świetnym dodatkiem do każdego mieszkania. Nie tylko ładnie wyglądają, ale badania wykazały również, że posiadanie roślin w domu może poprawić Twój nastrój i zdrowie psychiczne. Działają one również jako naturalne filtry powietrza i pomagają utrzymać czyste i świeże powietrze w Twoim mieszkaniu. Ponadto, rośliny pomagają stworzyć przytulne i ciepłe wnętrze, w którym szybciej i łatwiej jest się zregenerować po całym dniu. Wreszcie, posiadanie roślin w pobliżu jest dobre dla środowiska, ponieważ pomagają one zmniejszyć poziom dwutlenku węgla w powietrzu. Wszystkie te powody sprawiają, że posiadanie roślin w mieszkaniu to doskonały wybór, który nie tylko poprawi wygląd i samopoczucie w Twoim domu, ale także przyniesie Ci korzyści psychiczne i fizyczne.

Zainspiruj się:

5 POWODÓW, DLA KTÓRYCH WARTO MIEĆ ROŚLINY W MIESZKANIU:

  1. Rośliny mogą działać jako naturalne oczyszczacze powietrza, oczyszczając powietrze i pomagając w redukcji zanieczyszczeń
  2. Rośliny mogą pomóc w zmniejszeniu poziomu stresu, zapewniając poczucie spokoju i dobrego samopoczucia w domu
  3. Rośliny mogą dodać piękna i koloru do pokoju, rozjaśniając przestrzeń i sprawić, że wygląda ona przytulniej
  4. Rośliny pomagają w pochłanianiu hałasu, czyniąc pomieszczenia cichszymi, co doskonale sprawdza się mając blisko głośnych sąsiadów lub mieszkając przy ruchliwej ulicy
  5. Posiadanie roślin w mieszkaniu jest świetnym sposobem na wniesienie części natury do wnętrza, pomagając ludziom poczuć się bardziej połączonym ze światem zewnętrznym, żyjąc w przestrzeni miejskiej

CZYSTE POWIETRZE

Stworzenie domowej dżungli zielonych roślin jest naturalnym sposobem na oczyszczenie powietrza w mieszkaniu. Rośliny są naturalnymi oczyszczaczami powietrza i mogą pomóc w filtrowaniu zanieczyszczeń z powietrza. Istnieje wiele rodzajów powszechnie dostępnych roślin domowych, które można wykorzystać w domowej dżungli, takich jak aloes, skrzydłokwiat, bluszcz pospolity, paprocie, dracena wonna czy palma bambusowa. Rośliny te pochłaniają między innymi dwutlenek węgla, formaldehyd i benzen, jednocześnie uwalniając tlen do powietrza. Oprócz oczyszczania powietrza, rośliny te mogą również poprawić ogólny stan zdrowia poprzez zwiększenie poziomu wilgotności i zmniejszenie poziomu stresu.

Jakie rośliny oczyszczają powietrze w mieszkaniu?

Oto najpopularniejsze rośliny domowe, które mogą pomóc poprawić jakość powietrza w Twoim domu. Większość kwiatów doniczkowych, które oczyszczają powietrze w mieszkaniu, jest łatwa w uprawie, więc nie sprawią trudności nawet początkującemu ogrodnikowi domowemu.

• Sansewieria gwinejska (łac. Sansevieria trifasciata)
• Nefrolepis wyniosły (Nephrolepis exaltata)
• Epipremnum złociste (Epipremnum aureum)
• Skrzydłokwiat (Spathiphyllum)
• Dracena wonna (Draceaena fragrans)
• Dracena obrzeżona (Draceaena marginata)
• Zielistka Sternberga (Chlorophytum comosum)
• Anturium Andreego (Anthurium andraenum)
• Fikus benjamina (Ficus benjamina)
• Daktylowiec niski (Phoenix roebelenii)
• Aglaonema (Aglaonema modestum)
• Bluszcz pospolity (Hedera helix)

WIĘCEJ ROŚLIN MNIEJSZY STRES

Niesamowite korzyści płynące z tlenu pochodzącego z zielonych roślin są często pomijane, a przecież mogą mieć głęboki wpływ na nasze zdrowie psychiczne i fizyczne. Tlen pomaga zmniejszyć poziom stresu, poprawia koncentrację oraz samopoczucie. Badania wykazały, że spędzanie czasu w zielonym otoczeniu lub w pobliżu naturalnych źródeł tlenu może pomóc obniżyć poziom kortyzolu (hormonu stresu) i osiągnąć uczucie spokoju i opanowania. Może to być korzystne zwłaszcza dla osób cierpiących na przewlekły stres, lęk lub depresję. Tlen z roślin zielonych może również poprawić koncentrację i skupienie. Dzięki temu możemy lepiej przetwarzać informacje i dłużej się koncentrować, co z kolei zwiększa zdolność jasnego myślenia i podejmowania decyzji.

Ogólnie rzecz biorąc, posiadanie roślin w mieszkaniu jest nie tylko estetyczne, ale również zapewnia wiele korzyści zdrowotnych, które są niezbędne do wygodnego życia w zamkniętym środowisku miejskim.

Activ investment. Mieszkania w najlepszych lokalizacjach

[wpstatistics stat=pagevisits time=total]